Solný květ se šafránem 28,35g

369,00 Kč
Ručně sklízená SAL de IBIZA Flor de Sal a ručně sbíraný šafrán (nejjemnější prášek a celá vlákna).

 

Zboží dodáváme bezpečně zabalené a co nejrychyleji.

 

Vrácení zboží v řádném termínu je samozřejmostí a řídí se zákony ČR

Flor de Sal se šafránem. Limitovaná edice.

Vzácné koření šafránu pochází z pestíku květů Crocus Sativus. Sklizeň je čistě ruční práce, stejně jako naše vynikající Flor de Sal.
Tento intenzivně aromatický poklad kvete jen několik týdnů na podzim a pouze jednou ročně. Exkluzivně pro vás jsme shromáždili dvě z nejlepších ingrediencí, které by se k vám chtěly připojit na kulinářské - i smyslné - cestě.
Dokonce i Féničané, kteří také založili naše solné jezírka na Ibize, vylepšovali svá chutná jídla vzácným šafránem. Nyní bychom s vámi chtěli sdílet toto kulinářské a oku lahodící potěšení.
Naše „Zlatá královna“ dává těmto pokrmům neodolatelný chuťový zážitek: rizoto, paella, kuskus nebo také jehněčí v šafránové omáčce s pomeranči ¡Buen provecho!

Solný květ, jak ji v Portugalsku a i ve Francii nazývají (Flor de Sal, Fleur de Sel) je jedna z nejvzácnějších solí na světě. Sklízí se také ve Španělsku, konkrétně na magickém ostrově Ibiza, v přírodním parku, chráněném UNESCO. Krystalizuje na povrchu vodní hladiny solných jezírek jako smetana na mléku, avšak jen za kombinace příznivých a konkrétních klimatických podmínek (teplota, vlhkost, síla větru). Její krystalky se musí do pár hodin ručně posbírat speciálním síťovým podběrákem, jinak klesnou ke dnu. Je sušena pouze sluncem s lehkým vánkem. Světoví šéfkuchaři a gurmáni ji považují za skvost mezi solemi a oceňují její jemnou texturu a vyváženou chuť. Solný květ není jen sůl, ale je výbornou tečkou na finální dochucení jakéhokoli pokrmu. Nyní můžete objevit tento krystal života a solný skvost také vy.

1 Položka

Specifické reference