Čistá mořská sůl granito 250g

230,00 Kč
slánka s čistou mořskou solí SAL de IBIZA Granito

 

Zboží dodáváme bezpečně zabalené a co nejrychyleji.

 

Vrácení zboží v řádném termínu je samozřejmostí a řídí se zákony ČR

SAL de IBIZA Granito pur
Naše Granito sůl, je jemně zrnná, neobsahuje žádné chemické, bělící ani protispékací látky. Přesto si udržuje sypkost díky výhodě, že je o něco málo hrubší než běžná kuchyňská stolní sůl. Je ideální jako slánka na domácí stůl. Krásný design se solí té nejvyšší kvality.
Hodí se na vše, především na maso, grilovanou zeleninu, do základu omáček, do salátů, dosoleni hotové rýže, brambor a jiných příloh.. prostě tam, kde jste zvyklí dosolovat.

Sůl SAL de IBIZA je výjimečně bohatá na životně důležité minerály a stopové prvky. Proto se jednoduše nic nepřidává ani neodstraňuje, protože zdravá mořská sůl nevyžaduje nic víc než moře, slunce a mořský vánek - opravdový křišťál života.

Sůl SAL de IBIZA je získávána výhradně přirozeným odpařováním mořské vody a tím si zachovává více než 80 životně důležitých minerálů a stopových prvků ( jako magnesium, fluorid, selen, jod…), které se vyskytují v mořské vodě a jsou naprosto nezbytné pro lidský organismus.
Ponechány neošetřené, zůstávají minerály a stopové prvky v jejich původním přirozeném sloučení a návaznosti na sebe, což je nejideálnější způsob pro naše tělo, jak je zpracovat a maximálně využít.
Po vykrystalizování se sůl shrabuje a umisťuje na stranu solného jezírka k proschnutí. Výsledné velké krystaly jsou následně drceny - v případě SAL de IBIZA - v starověkých kamenných mlýnech až do bodu požadované hrubosti. Stejným způsobem byla mořská sůl získávána po několik tisíc let - nakonec, SALINAS - solná políčka na Ibize jsou více než 2700 let stará.

Všechny druhy soli SAL de IBIZA jsou získávány pouze odpařováním mořské vody.

V momentě, kdy je solný roztok nasycený a dosáhne správné hustoty odpařováním vody, začne sůl přirozeně krystalizovat.
Velké krystaly soli se melou v kamenných mlýnech na požadovanou hrubost.

SAL de IBIZA u nás můžete nalézt v následujících hrubostech krystalů:
MOLINO - mořská sůl největší hrubosti, krystaly určené na mletí v mlýnku Molinillo
GRANO - hrubozrnná kuchyňská sůl vhodná k osolení vody na těstoviny, brambory, rýži
GRANITO - mořská sůl střední zrnitosti a také základ pro kořenící směsi GRANITO MIXES
FINA - naše nejjemnější kuchyňská sůl vhodná do polévek, omáček a např. ryb pečených v soliSpecifické reference