brambůrky se solným květem 45g

89,00 Kč
ručně smažené brambůrky a solný květ Flor de Sal

 

Zboží dodáváme bezpečně zabalené a co nejrychyleji.

 

Vrácení zboží v řádném termínu je samozřejmostí a řídí se zákony ČR

Ručně smažené brambůrky a la Flor de Sal

Tenké plátky výběrové odrůdy Agria - aromatické a žlutě zbarvené, jsou ručně, jemně a pomalu smažené v čistém slunečnicovém oleji přesně do momentu, kdy dosáhnou perfektní křupavosti. Poté vybroušené špetkou naší SAL de IBIZA, výjimečně jemným a drahocenným solným květem Flor de Sal. S žádnou jinou solí bychom nedosáhli tak vytříbené chuti.

Jako ideální partner k aperitivu přicházejí naše brambůrky v atraktivním balení ve dvou velikostech. Menší balení 45g je perfektní do jakéhokoli baru nebo restaurace, zatímco větší 125g je ideální velikost na podělení se s rodinou nebo přáteli u drinku. Užijte si to, ale varování předem: tyto chipsy jsou vysoce návykové! Unikátní brambůrkové potěšení.

Složení: Výběrové, tence krájené brambory, odrůda Agria, nejkvalitnější slunečnicový olej, solný květ - mořská sůl z Ibizy a spousta lásky na závěr.

Flor de Sal
Solný květ je nejčistší a nejryzejší ze všech stolních solí. Je získávána výhradně tradičními metodami, pocházejícími od starověkých solařů na francouzském pobřeží Atlantiku. Tento druh soli je 100% přírodní. Není pozměněný žádným způsobem od ručního sběru až po moment, kdy dosáhne labužníkovu vytříbenou chuť.
Nedotčená jakoukoli rafinací, si zachovává více než 80 nezbytně důležitých minerálů a stopových prvků jako magnesium, fluorid, selen a jód. Flor de Sal je právem považována za mořskou sůl nejvyšší kvality. 
Je zářivě bílá s občasným růžovým třpytivým nádechem.
Je čištěna pouze manuálně, bez dalších procesů, nevyjímaje mletí. Je ponechána ve své přírodní podobě a zrnitosti a rovnou plněna do charakteristických SAL de IBIZA keramických dóz s pravým korkem.

Vzhledem k tomu, že je to ručně sklízená “čerstvá” sůl, je vždy nepatrně vlhká a nejlepší je, pokud se uchovává ve stejném stavu. 
Její chuť je velmi jemná, přesto aromatická. 
Flor de Sal je o hodně jemnější než běžná sůl. 
Když se krystalky rozpustí ve Vašich ústech, oceníte a pochopíte, jak má chutnat sůl. Nejde o “pouhou sůl”, ale o delikátní a originální koření.

Sůl SAL de IBIZA je získávána výhradně přirozeným odpařováním mořské vody a tím si zachovává více než 80 životně důležitých minerálů a stopových prvků ( jako magnesium, fluorid, selen, jod…), které se vyskytují v mořské vodě a jsou naprosto nezbytné pro lidský organismus.
Ponechány neošetřené, zůstávají minerály a stopové prvky v jejich původním přirozeném sloučení a návaznosti na sebe, což je nejideálnější způsob pro naše tělo, jak je zpracovat a maximálně využít.
Po vykrystalizování se sůl shrabuje a umisťuje na stranu solného jezírka k proschnutí. Výsledné velké krystaly jsou následně drceny - v případě SAL de IBIZA - v starověkých kamenných mlýnech až do bodu požadované hrubosti. Stejným způsobem byla mořská sůl získávána po několik tisíc let - nakonec, SALINAS - solná políčka na Ibize jsou více než 2700 let stará.

Všechny druhy soli SAL de IBIZA jsou získávány pouze odpařováním mořské vody.

V momentě, kdy je solný roztok nasycený a dosáhne správné hustoty odpařováním vody, začne sůl přirozeně krystalizovat.
Velké krystaly soli se melou v kamenných mlýnech na požadovanou hrubost.

SAL de IBIZA u nás můžete nalézt v následujících hrubostech krystalů:
MOLINO - mořská sůl největší hrubosti, krystaly určené na mletí v mlýnku Molinillo
GRANO - hrubozrnná kuchyňská sůl vhodná k osolení vody na těstoviny, brambory, rýži
GRANITO - mořská sůl střední zrnitosti a také základ pro kořenící směsi GRANITO MIXES
FINA - naše nejjemnější kuchyňská sůl vhodná do polévek, omáček a např. ryb pečených v soliSpecifické reference