Image Blog

Rady naší víly na květen - posilte své srdce

Máj, lásky čas...

to můžeme s Máchou jen souhlasit. Vše kvete, dny jsou delší, teplejší, lákají nás k pobytu venku a užívání si radosti ze života. Zamilovanost, láska, radost a bezstarostnost, to jsou emoce, které nás nyní nejvíc ovládají a přísluší elementu ohně. Ten zase našemu srdci. Oblečte se do růžové, červené ( třeba jen šátek kolem krku).

Pokud srdce nemá energie v rovnováze, mohou se projevit hormonální poruchy, vysoký nebo nízký krevní tlak, arytmie, bolesti hlavy a šíje, návaly horka, potíže s usínáním, neklid, žárlivost, hyperaktivita/vyčerpanost, extrémní chuť na sex  nebo naopak nezájem o něj...

Jak z toho ven? Snadno se řekne "posil své srdce"protože jedině jeho posílením, neboli nastolením rovnováhy, nebudeme tolik smýkáni emocemi. Jak na to? 

Láskou, v první řadě, k sobě. Zkusme jednoduchý "cvik". Postavte se před zrcadlo, dívejte se sobě do očí a řekněte si "miluji tě" a přidejte své jméno. Není to, alespoň ze začátku, vůbec jednoduché. Jak můžeme milovat bezpodmínečně, když nepřijímáme sami sebe? Jakmile pochopíme, že lásku rozdáváme tím, že milujeme sebe, zvířata, přírodu, vesmír, energie uvnitř nás se přenastaví tak, že vyživí naše srdce, naší životní energií. Paradoxně, čím víc lásky dáme, tím víc ji máme.

Mezi 11-13 hodinou je srdce nejaktivnější. Prospěje mu lehčí oběd, vyřazení kofeinu, alkoholu, stresu, hádek. Denní pohyb s hlubokým dýcháním -chůze po schodech, jízda na kole, svižnější chůze.

A co dobrého srdci prospívá ? Vše hořké-  to jsou zeleniny- polníček, čekanka, kopřiva, řepa, červená paprika, rukola, ředkvičky. Naklíčené luštěniny, řeřicha, Vaříme z amarantu, červených fazolí, žita. Masožrouti uvítají jehněčí s bylinkami, kterých je už všude dost. Zdravé tuky můžete konzumovat dle libosti (ghí, kokosový tuk, olivový olej, lněný olej....). Srdce posílí syrový česnek, cibule, zázvor, lněné semínko.

Pěstujme v sobě lásku (živme náš oheň v srdci) a předávejme ji dál. Tak můžeme změnit sebe i svět...je nejvyšší čas !

Dopřejte si více lásky a ochutnejte božské chipsy SAL de IBIZA s okvětními plátky růží.

Vaše víla
Alena Futerová