Image Blog

Ibiza a design

Pokud čtete náš blog od začátku, víte už, že Ibiza je “naše místečko”. Nemůžeme s jistotou určit, čím nám učarovala nejvíc. Ale jedno je jisté. Na Ibize se nám líbí, že věci se tam točí stále dokola.. něco už nechcete, položíte to k popelnicím, a za chvilku už to tam není. Někomu se to totiž vždycky ještě hodí a třeba si to předělá k obrazu svému. To je Ibiza. 

To není jako u popelnic u vás na sídlišti. Tady se to tak nebere.:-) Nikomu není hloupé si něco přitáhnout domů:))) My jsme si popravdě museli postupně  zvykat, že když si něco vezmeme od popelnice, nemusíme se cítit ostudně. Pamatuju si například, jak Hanka takhle tahala palety na balkonový Chillout koutek. Jednou takhle koukám z balkonu a nestačím se divit. Nejdřív je dotáhla tajně k nám na zahradu, a když se setmělo, tak je nosila přes zahradu domů po schodech do prvního patra:))) Čím častěji něco přitáhla, tím více odvahy dostávala. Za čas si už tak šla na pohodičku a hlavně na jistotu ověšená židlemi:)) mini nábytkem pro děti... a taaaak:))) 

Pak byl náš rajon hippie market. Buď takový super blešák nebo opravdové hippie markety, kde si prodávající sami vyrábí neuvěřitelné kousky. Mají jedinečnou atmosféru, kterou musí člověk zažít na vlastní kůži. A pak slavný design Ibiza, kterým jsme byly úplně okouzleny... bezedná studnice nápadů, výstřelků a inspirace.

Jedete si po ostrově, nikde nic, jen mandlovníky, prašná cesta a před vámi se zjeví starý dům a je to obchod plný nádherného designu. Tyto obchody jsou na Ibize opravdu na mnoho nečekaných místech.

Lidé tu mají pro design neskutečné cítění. Ať mají hodně či málo peněz, jejich obydlí, bary, obchody bychom jim mohli závidět.