Image Blog

Hippie&Ibiza a její nezaměnitelná atmosféra

Hippie tradice, přetrvávávající několik desítek let, dodává Ibize neopakovatelné kouzlo. Je to místo velké tolerance a volného životního stylu. Ibiza je také místem kontrastů. Snoubí přírodní krásy a poklidný život místních s velkou koncentrací turistů toužících po rušném nočním životě. Ibiza je o respektu k lidem, navracejících se k tradicím, lásce k přírodě, zdravému způsobu života, dobrému jídlu a kvalitním surovinám, krásným a originálním, ručně vyráběným výrobkům.

Poprvé tento, dříve nenápadný a prakticky světu neznámý, ostrov objevili ve třicátých letech minulého století evropští avantgardní umělci, kteří utíkali před nacistickým režimem. Našli zde klid, mír a prostor pro svou kreativitu. Poté se sem uchýlilo v šedesátých a sedmdesátých letech mnoho Američanů prchajících z vietnamské války a tento malý, od turismu izolovaný ostrůvek se jim stal útočištěm. 

Krůček po krůčku se zde rodila hippie atmosféra a časem se stala celosvětovým centrem této kultury. V této svobodomyslné atmosféře se zrodil mimo jiné i Adlib. Je to styl oblékání, tolik příznačný pro hippie. Mohly bychom to shrnout do významu: “ nos si co chceš, ale dělej to stylově”. 

A protože jsme se již zmínili o vysoké koncentraci umělců, kteří se zde usídlili, tak to už byl jen krůček k tomu, aby vznikly první hippie markety. 

Ty se postupem času tak proslavili svou originalitou, kreativitou a specifickou atmosférou, že se na ně začali sjíždět lidé z celého světa. Dokonce i přední světoví návrháři a designéři sem jezdí vždy pro inspiraci pro nadcházející sezónu. Je to opravdu unikátní multikulturní a kosmopolitní místo. Takovou atmosféru nenajdete a nepocítíte nikde na světě. 

Na hippie marketech je nejkrásnější to dobrodružství z neočekávaného. 

Vždy se najde něco, co překvapí nápadem, motivem, použitým materiálem nebo zpracováním. Obdivovat můžete šperky, boty, tašky, hudební nástroje, obrazy, cokoli na co si vzpomenete i z běžných věcí. Jen na Ibize má však každý předmět tu nezaměnitelnost hluboké, krásné, divoké a zároveň klidné hippie duše Ibizy. 

Jednou se necháte okouzlit a je to pak láska na celý život. I my jsme se zamilovaly již před mnoha lety a stále nás tato láska provází. Nyní ji můžete zakusit i vy prostřednictvím našeho e-shopu. Tímto vás zveme do světa barev, radosti a svobody. Vyhledáváme pro vás po celém ostrově zajímavé věci. Jde o úžasné handmade kousky nebo nápadité výrobky z recyklovaných materiálů. Jindy najdeme artikl, který již má svůj příběh.

U nás nenajdete nikdy dva stejné výrobky. Každý kus je originál stejně jako každý z nás. A to je na hippie to nejkrásnější. 

Proto buďte sví, ale vždy styloví :-)

pro tú.yo. Hanka