Image Blog

Dvě tváře Ibizy

Říká se, že kdyby nastal konec světa, jediné místo, kde by lidé přežili, je Ibiza. Teda aspoň to tvrdil Nostradamus. Proč zrovna tam? To se dozvíte, pokud budete sledovat náš blog i příště. Před pár lety bych se tomu vysmála. O tomhle ostrově jsem nevěděla absolutně nic a moje jediná informace z doslechu byla o tamních velkých a celosvětově proslulých diskotékách a klubech. Takže zcela logicky jsem si představila drogy, alkohol kam se podíváš. Když jsem poprvé na Ibizu letěla, a to rovnou na 4 měsíce, absolutně nic jiného, kromě již zmíněného, jsem ani nečekala a byla jsem plná skepse, co za šílence tam budu potkávat.
Úplně první věc, kterou jsem se hned po příletu dozvěděla o Ibize už při cestě z letiště byla ta, že je ostrov opředen nějakou tajemnou legendou, či co. To mně sice pobavilo, ale i tak mi to nedalo si ji nevyslechnout. Moudrá jsem z ní moc nebyla. Figurovala tam nějaká hora, skála, skalní útes.....? Ta údajně má disponovat nevšední, až nadpřirozeně intenzivní magnetickou silou. A této, držme se tedy varianty “skála vystupující z moře”, Es Vedrá se přisuzuje moc do takové míry, že lidem s dobrou energií přeje a těm ostatním to pěkně zavaří a pokud ani tak se hříšník nenapraví, vypudí ho z ostrova. Tím Es Vedrá chrání ostrov před špatnou energií zvenčí. To jméno si zapamatujte, ještě se o ní v budoucnu budeme zmiňovat.
Tak to bychom měli něco málo k tomu údajnému kouzlu. Jak je to s tou energií a pravou Ibizou doopravdy?
Už když přilétáte na ostrov a jste stejní disko skeptici jako já, nemůžete prostě přehlédnout chtíc nechtíc obří hotely s hudebními stagemi, lidi tančící na pláži, u bazénu, na střeše, vleže na lehátku ( to budou asi ti nejlínější), zkrátka všude možně i nemožně.
Ale pokud sedíte na správné straně letadla, uvidíte něco docela jiného. Majestátnou Es Vedrá s jejím tajemstvím, které ji zahaluje, solná jezírka a v dálce gigantickou horu mořské soli, která se třpytí na slunci jako nějaká vzácnost. A vzácnost to opravdu je. O tom ale na našem blogu v jiném  článku výhradně o SAL de IBIZA.
První rok jsem se na Ibize pohybovala řekneme nedobrovolně v té rušnější části ostrova, protože jsem neměla užitečné informace od domorodců. Ale postupně jsem se k nim propracovávala a některá místa jsem objevila způsobem pokus omyl, kdy v několika případech byl omyl tak ohromující objev, že na původní místo jsem se třeba už nikdy nedostala. Vypozorovala jsem, že na Ibize je možné naprosto všechno a Ibiza vás vždycky bez výjimky překvapí. Má svá tajemství, rituály, tradice, umělce, jedinečný západ slunce, jogíny, rozmarýn, sůl, trhy, hippie, opilce v deset hodin dopoledne, hudbu všech existujících hudebních směrů, drogové afterparty...
Po skoro deseti letech objevování bych Ibizu charakterizovala asi takto. Ibiza, ostrov výjimečný svým proslulým party životem, ale také místo na chillování a zastavení se. Místo, kde svoboda a volnost nejsou jen prázdné pojmy, ale způsob života. Středobod kreativních lidí, kteří vyznávají návrat k přírodě. Zároveň středobod excentrických celebrit, drogových a sexuálních večírků.
Ibiza je o respektu k lidem, navracejících se k tradicím, lásce k přírodě, zdravému způsobu života, dobrému jídlu a kvalitním surovinám, krásným a originálním, ručně vyráběným výrobkům. Zároveň tu můžete vidět pěkně zblízka všechny lidské pošetilosti a výstřelky, posedlost povrchní krásou a materiálním pozlátkem.
Ibiza má dvě tváře. Divokou a hříšnou a jemnou duchovní.
Jedna bez druhé by nemohla existovat, protože bez té první byste nikdy nedocenili tu druhou, která je natolik odlišná, že víc to v rámci jednoho malého ostrůvku ani nejde.

Formují se a ovlivňují navzájem.


To všechno je Ibiza a my ji milujeme
tú.yo.
hanka.sandra


Hana Segantini