Image Blog

SAL de IBIZA a světoznámý Daniel Witte

SAL de IBIZA a světoznámý Daniel Witte očima Carlose Martorella

V roce 1975 koupili rodiče Daniela Witteho dům na Talamance, legendárním místě a městské čtvrti hl. města Eivissa, které je kousek od přístavu. Na ostrov přišli v roce 1964, když mu byly jen tři měsíce. Právě, když hippie kultura objevovala světlo světa a dostala se až na Ibizu, z které se postupně stával “hippie ostrov a poutní místo”. 

V Německu pracoval jako asistent velmi významného mezinárodního televizního ředitele v divizi nákupu programů. Na jedné ze svých dovolených, navštívil po mnoha letech dům svých rodičů Christiana a Renate a zamiloval se do ostrova už navždy. Nejenže se rozhodl zůstat, ale naučil se také perfektně španělsky.

Před čtyřiceti lety jsem potkal Daniela poprvé a za tu dobu jsme se stali velmi blízkými přáteli.

Jednoho dne, když jsem seděl na schodech nyní zaniklého baru Teatro na Calla de la Virgen, řekl mi, že chce prodávat sůl z Ibizy, kterou viděl na obrovské bílé hoře v Ses Salinas. Tehdy tam nebyly žádné překážky a hora soli byla snadno přístupná, ale zároveň velmi nevyužitá. Danielovi bylo tenkrát osmnáct let a já mu na to řekl: „Jaký nesmysl! Lidé chodí do salinery, berou si sůl a berou si ji zdarma!” Naštěstí mě ignoroval. Když začal produkovat SAL de IBIZA, udělal tím na mne velký dojem, nadchl jsem se pro jeho věc a pomáhal jsem mu s propagací, jak jsem nejlépe dokázal.

Nyní má na Ibize dva obchody. Jeden na cestě do Santa Eularia a druhý na cestě do Sant Joseph, kde prodává třicet pět různých produktů pod značkou SAL de IBIZA, včetně čokolády a bramborových lupínků a oříšků.

Jeho slavná, mezinárodně uznávaná značka se prodává po celé Evropě, Spojených státech a Kanadě.
Má neustále touhu svou značku rozšiřovat a zdokonalovat, a tak má pro SAL de IBIZA nové projekty: móda, doplňky a svíčky.
Daniel Witte věnuje část zisku ze svých produktů Sal Isla Blanca a Sal Mar Blau ( brzy v nabídce) Nadaci na ochranu Ibizy, jejíž  jsem velvyslancem.

Carlos Martorell

Daniel je velkým milovníkem moře a přírody na Ibize. A miluje také restaurace, jaké nenajdete jinde na světě. V mnoha z nich najdete SAL de IBIZA na stolech. A protože my z tú.yo. milujeme SAL de IBIZA stejně jako Daniel, i u nás již brzy naleznete restaurace s tímto solným pokladem na stolech u vašeho oblíbeného pokrmu:-)

Hanka