Image Blog

SAL de IBIZA

Mořská sůl! Tomuto tématu jsme se již věnovali v předchozích článcích. Tentokrát pojďme trochu více pod povrch a podívejme se na naši milovanou SAL de IBIZA, značku, která nás za ty roky strávené na Ibize, okouzlila nejvíce. 

Společnost SAL de IBIZA, založená v dubnu 2004 Danielem C. Witte, vyrábí a prodává nejkvalitnější mořskou sůl pro labužníky pocházející přímo z Ibizy.

Její produktová řada dnes zahrnuje celkem 32 různých produktů, z nichž každý se liší složením, chutí, použitím, velikostí balení a designem. Společnost věnuje velkou pozornost svému kultovnímu obalu, jehož cílem je zdůraznit exkluzivitu produktové řady a použití přírodních obalových materiálů, jako jsou keramika, pravý korek a recyklovaný karton. 

 Veškerá mořská sůl SAL de IBIZA se sklízí v přírodní rezervaci „Parc Natural de ses Salines d'Eivissa“, o kterém jsme se již na našem blogu zmiňovali a kterému jsme věnovali samostatný článek. Byl v roce 1999 přidán, a to plným právem, na seznam světového dědictví UNESCO. Sůl se získává výhradně přirozeným odpařováním mořské vody, čímž se uchovává více než 80  životně důležitých minerálů a stopových prvků (jako je hořčík, fluorid, selen a jód) detekovatelných v mořské vodě, z nichž všechny jsou nezbytné pro lidský organismus.

Po krystalizaci se sůl jednoduše shromažďuje dohromady a umístí se na stranu pánví, aby vyschla. Výsledné krystaly o velikosti kostek se potom rozemelou, v případě SAL de IBIZA, uvnitř starobylých kamenných mlýnů až do bodu, kdy je dosaženo požadované zrnitosti. Takto se sůl získává několik tisíc let. Přece jen jsou solné jezírka na ostrově Ibiza Salinas staré více než 2700 let.

Symbióza tradičního řemesla, hojnosti slunce a lehkého vánku, tvoří tuto zcela přírodní mořskou sůl.  Nic není přidáno ani odebráno, protože čistá a zdravá mořská sůl vyžaduje pouze slunce, moře a mořský vzduch. Jde o opravdový “krystal života”. 

Jedny z míst, které na Ibize nemůžete přejít bez zastavení a povšimnutí jsou

 SAL de IBIZA „SHOPS”. Nabízejí výběr originálních produktů z Ibizy.  Všechno od módy, interiérového designu, šperků, „plážových věcí“, „baleárského“ stylu - a samozřejmě i kvalitního jídla - to vše je zaručeno špičkovou kvalitou, kterou vybírá výhradně SAL de IBIZA.

 

Ideální pro ty, kteří se chtějí spojit se skutečným duchem Ibizy!